Workshop adventní kakaová ceremonie 

s Terkou Hausmanovou
novoroční 7. ledna 2023 / 15:00 - 18:30
jarní 31. března 2023 / 18:00 - 21:00
lásky čas 5. května / 18:00 - 21:00

Dopřejte si zastavení a vyklidnění v adventním čase s šálkem pravého kakaa z Kostariky, s příjemným jógovým protažením a uvolněním těla a mysli. Advent je časem na to se stáhnout z vnějšího dění do svého nitra, ke kořenům, a do ticha. Ohlédneme se za tím, co nám daný rok přinesl a co jsme se naučili.

Workshop začneme s kakaovou ceremonií. Během ní se naladíme sami na sebe a na náš záměr. Tím může být cokoliv, co je teď pro nás v životě aktuální a na co bychom se chtěli hlouběji podívat. Ceremoniální kakao otevírá srdce, vede nás hlouběji do našeho nitra. Zároveň je to super potravina plná vitamínů a minerálů, a uvolňuje hormony štěstí. Mnoho lidí při ceremonii zažívá hluboký klid a uvolnění.

Po vypití ceremoniálního kakaa bude následovat meditace na otevření se srdce a ohlédnutí se za uplynulým rokem. Následně pohybová praxe bude zaměřená na uvolnění hrudníku a šíje. Workshop zakončíme relaxací s aromaterapií a za zvuku křišťálových mís. Předchozí zkušenost s jógou či meditací není nutná.

Kdy: další datum 7. ledna, 31. března, 5. května
Časy: různé, dle výpisu výše
Cena: 990 Kč
O lektorce se dočteš zde

Čeká tě nabitý program

  • Uvolňovací cvičení 

  • Kakaová ceremonie 

  • Vedené meditace - otevření srdce, zhodnocení roku

  • Dechové cvičení

  • Pohybová praxe vycházející ze somatické jógy a vinyasy na uvolnění hrudníku a šíje

  • Závěrečná relaxace s aromaterapií a křišťálovou mísou

👉  S sebou si vezměte svůj oblíbený hrníček a lžičku. Pro optimální účinky kakaa se doporučuje nepít alkohol a kofein 24 h předem, nejíst 2h předem a pít dostatek vody.

Co je kakaová ceremonie?

Nebojte. Žádná temná magie :)) Ceremonie s kakaem kombinuje přípravu a pití vysoce kvalitního bio a raw 100% kakaa z Kostariky s meditací a tancem. Tereza propadla kouzlu kakaa při své roční cestě po Střední Americe, kde se účastnila mnoha kakaových ceremonií. Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Kakao otevírá srdce a zároveň uzemňuje a stabilizuje. S uzemněním pocítíte více jistoty v sami sebe a v život jako takový. Kromě toho, kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamine) a působí antidepresivně, a tak vyvolává pocity spokojenosti, lásky, vděčnosti.

Ke spirituálnímu prožitku prostřednictvím kakaa z Kostariky jsem se dostal náhodou. Po vypití hustého a teplého šálku se dostavil okouzlující okamžik. Cítil jsem, jak mým hrudníkem prostupuje teplo. Zanedlouho se mi zachtělo tančit. Ke splnění mého přání přispěla skvělá lektorka Tereza, jež postupně rozeznívala celé studio příjemnými melodiemi. Celá skupina zapomněla na zábrany všedních dní, nechávali jsme se vést vlastními pocity. Naprosto výstižné vyjádření nás samých v prastaré řeči těla. Po ukončení rituálu se jako po každém fyzicky namáhavém sportu dostavil blažený pocit.
Marián Šebo účastník

Detailní informace o kakaových ceremoniích s Terkou najdeš zde.