Kakaová ceremonie a jóga pro duševní pohodu

proběhne s Terkou Hausmanovou, 6. února 2022, 13:30 - 17:30

Začněte tento rok s časem pro sebe. Zima jako období klidu, zachumlání, času reflexe a nabírání sil. Pojďte se zahřát s šálkem léčivého kakaa. Během workshopu příjemně zklidníte mysl, uvolníte a protáhnete tělo. Také se napojíte na své srdce a vnitřní vedení, ať už ohledně aktuálních otázek nebo cílů ve vašem životě.

Společně začneme kakaovou ceremonií, která nám pomůže s našimi záměry a provede nás vědomým příchodem do nového roku. Ceremoniální kakao otevírá srdce, vede nás hlouběji do našeho nitra. Zároveň je to super potravina plná vitamínů a minerálů, také uvolňuje hormony štěstí. Mnoho lidí při ceremonii zažívá hluboký klid a uvolnění.

Poté následuje série dechových, asánových a meditačních cvičení. Záměrem praxe bude napojení se na své tělo a uvolnění napětí v oblasti pánve a hrudníku. Workshop zakončíme relaxací s aromaterapií a tibetskou mísou.

Předchozí zkušenost s jógou či meditací není nutná.

Kdy: 6. února 2022
Čas 13:30 - 17:30
Cena: 990 Kč
O lektorce se dočteš zde

Čeká tě nabitý program!

  • Uvolňovací cvičení 

  • Kakaová ceremonie pro vkročení do nového roku 
  • Dechové cvičení
  • Pohybová praxe vycházející ze somatické jógy na uvolnění hrudníku a pánve 
  • Vedená meditace na napojení se na své vnitřní vedení a záměry a sny pro rok 2022 
  • Závěrečná relaxace s aromaterapií a tibetskou mísou

👉 S sebou si vezměte svůj oblíbený hrníček a lžičku. Pro optimální účinky kakaa se doporučuje nepít alkohol a kofein 24 h předem, nejíst 2h předem (lehká snídaně, např. ovoce je v pořádku). 

Co je kakaová ceremonie?

Nebojte. Žádná temná magie :)) Ceremonie s kakaem kombinuje přípravu a pití vysoce kvalitního bio a raw 100% kakaa z Kostariky s meditací a tancem. Tereza propadla kouzlu kakaa při své roční cestě po Střední Americe, kde se účastnila mnoha kakaových ceremonií. Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Kakao otevírá srdce a zároveň uzemňuje a stabilizuje. S uzemněním pocítíte více jistoty v sami sebe a v život jako takový. Kromě toho, kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamine) a působí antidepresivně, a tak vyvolává pocity spokojenosti, lásky, vděčnosti.

Ke spirituálnímu prožitku prostřednictvím kakaa z Kostariky jsem se dostal náhodou. Po vypití hustého a teplého šálku se dostavil okouzlující okamžik. Cítil jsem, jak mým hrudníkem prostupuje teplo. Zanedlouho se mi zachtělo tančit. Ke splnění mého přání přispěla skvělá lektorka Tereza, jež postupně rozeznívala celé studio příjemnými melodiemi. Celá skupina zapomněla na zábrany všedních dní, nechávali jsme se vést vlastními pocity. Naprosto výstižné vyjádření nás samých v prastaré řeči těla. Po ukončení rituálu se jako po každém fyzicky namáhavém sportu dostavil blažený pocit.
Marián Šebo účastník

Detailní informace o kakaových ceremoniích s Terkou najdeš zde.