Jóga pro vyrovnanost a harmonii

kurz proběhne s Martinem Wagenknechtem
v termínu 6.4. - 22. 6. .2021

Někdy se říká, že jóga je jen jedna. Na první pohled se toto tvrzení zdá být velmi odvážné – vždyť jógových stylů je tolik a kolikrát se i velmi dramaticky liší. To, co by mělo různá pojetí jógové praxe spojovat je to, jaký mají na člověka vliv. Po praxi jógy bychom se měli cítit uvolnění, vyrovnaní a harmoničtí se schopností nadhledu a možností vidět sama sebe z méně obvyklé perspektivy. Přesně tohle bude hlavní cíl našeho kurzu – nabídnout jednoduché techniky, použitelné i v naší každodennosti, které nám umožní se uvolnit a propojit sami se sebou a trochu povolit krunýř stresu, který má tendenci nás nemilosrdně svírat.

Budeme si hrát s jógovými pozicemi, ale dostaneme se také k jemné kultivaci našeho dechu, představíme si různé relaxační techniky a naznačíme přínosy meditace, do jejíž praxe se pomalu uvedeme.

Smyslem kurzu je mimojiné pochopit, v čem spočívá antisresové působení jógových technik.
​​​​​

Start 6.4. 2022
POZOR! 8. 6 a 15.6. lekce neproběhne - studentské volno
Středy 17:00 - 18:00
Cena: 1950 Kč / 10 lekcí
O lektorovi se dočteš zde

Poznámka k harmonogramu:

Kurz bude veden metodou „sněhové koule“, kdy se jednotlivá témata na sebe budou nabalovat tak, aby to bylo pro všechny účastníky srozumitelné. Základní kostra každé lekce bude podobná: a) uvědomění si těla, b) jeho aktivace a nastavení, c) ásanová praxe, d) relaxace, e) dechové techniky a meditace. V průběhu kurzu se pomalu bude důraz (a časová dotace) přesouvat od bodů a)-c) směrem k jemnějším technikám d) a e). Budeme tak následovat jógové pravidlo postupu od hrubého k jemnému. 

Témata:

  • základní svalové a energetické dráhy
  • různé techniky relaxace
  • plný jógový dech a jednoduché dechové techniky
  • jóga jako prevence stresu
  • úvod do meditace