Kurz „jóga a mindfulness“ je určený pro všechny bez rozdílu věku či zkušenosti s jógou, kteří touží zklidnit mysl, žít více v přítomnosti a najít pozitivnější vztah sami k sobě.

Co je mindfulness a v čem je přínosná?

Mindfulness neboli všímavost je o přenesení pozornosti na přítomný okamžik. Pomáhá nám si zvědomovat myšlenky, pocity a počitky v těle bez přímé reakce na ně. Díky cvičení všímavosti se učíme zastavit se a všímat si toho, kdy se ztrácíme v myšlenkách o budoucnosti nebo minulosti. Mindfulness nás též učí neposuzování a laskavosti.

Při samotné asánové praxi nám trénink ve všímavosti pomáhá udržet pozornost v těle – vnímat tělo s klidnou myslí a provádět tak jednotlivé asány v souladu s možnostmi svého těla. Docílí se tak hlubšího prožitku provádění asán.

Je vědecky dokázáno, že lidé praktikující mindfulness alespoň 8 týdnů zaznamenali snížení stresu a úzkosti, lepší schopnost sebe-reflexe a uvědomění si svých potřeb, zlepšení schopnosti soustředění, produktivity a krátkodobé paměti, větší kreativitu, snadnější rozhodování a kvalitnější vztahy.

Čas: pondělí 16:45-17:45
Počet lekcí: 8 + případně jedna náhradní
Start: 7.1.2019
Konec: 25.2. 2019 (náhradní lekce 4.3.)
Cena: 1656Kč (včetně DPH)

Jak lekce budou probíhat?

V kurzu se zaměříme na práci s dechem (pranayama), s pohybem (asána) a s myslí (mindfulness meditace), které nám napomohou přiblížit se k jednotě ducha, mysli a těla.

Zaměříme se na úvod do mindfulness meditací, které nám pomůžou zůstat více v přítomnosti při následné asánové praxi. Fyzické cvičení bude ve stylu jemně dynamické vinyasy, důraz bude kladen na vědomý pohyb v souladu s dechem. Naučíte se praktikovat jógu bez posuzování a očekávání, a najdete tak pozitivnější vztah sami k sobě.

Struktura lekce:

  • 15 min mindfulness meditace následované 45 min asánová praxe.
  • Účastníci po každé lekci obdrží od lektorky email se shrnutím lekce a dobrovolnými mindfulness cvičeními pro domácí praxi.
  • Pokud cvičíte pravidelně a chcete svou praxi posunout o trochu dále či hledáte cestu, jak snížit stres a přijít blíže sami k sobě, pak je kurz určen právě pro Vás.

O Tereze:

Tereza je lektorkou vinyasa jógy. S jógou a mindfulness meditacemi začala v roce 2012, kdy ji tyto praktiky pomohly lépe zvládnout stress během studií. Absolvovala 200h kurz vinyasa jógy akreditovaný Yoga Alliance na Kostarice pod vedením Petra Kaaberbola. Jóga je pro Terezu cestou do svého středu, do pravého já, do srdce. To, co ji jóga učí – sebelásce, bytí ve svém středu, trpělivosti, skromnosti a nekonečné vděčnosti za každý nový den – Tereza předává i ve svých lekcích svým studentům.

Mímo lekce jógy Tereza vede lekce mindfulness, Oshovy meditace, kakaové ceremonie a jógové pobytu. Věří, že pozitivní změna na světě začíná s každým z nás. Sebeláska, zdravé tělo, zdravá strava a zdravá planeta spolu neodmyslitelně souvisí. Když si uvědomíme naší vnitřní jednotu, uvědomíme si i jednotu s přírodou a se vším, co nás obklopuje.