Kurz: Jóga fyzického a jemněhmotného těla

Čas: pondělí 16:45 – 17:45 hodin
Start: 6.4.2020 – 29.6.2020
Kdy lekce nebude?
13.4. – to jsou Velikonoce
Cena: 2 390Kč
Lektorka: Lenka Waisová
Slovo jóga pochází ze sánskrtského slova judž neboli spojit, propojit, sjednotit, někdy překládáno také jako zcelit. Kromě jiného tento výklad naznačuje propojení různých vrstev našeho těla – panča kóš. Pět kóš zahrnuje jak materiální aspekt (sthula sarira) tak i jemněhmotný (sukshma sarira) a jejich studium nám poodkrývá, že jsou od sebe navzájem neoddělitelné. Neexistuje tedy pouze jóga fyzického těla . Provádíme-li ásanovou praxi v souladu se základními principy (vědomí fyzického pohybu, dechu a pohybů naší mysli) pomáhá nám pomalu poodkrývat a vnímat různé vrtsy těla jemnohmotného a brzy nám tak přináší praktické uvědomění, že práce s fyzickým tělem je pouze malinkou částí naší jógové cesty.
Na kurzu se na každé lekci budeme pokoušet prohloubit naši praxi zaměřením na různé části fyzického těla s vysvětlením a navnímáním, jaký mají energetický význam. Ásánovou praxi doplníme dechovými a relaxačními technikami, krijami, mudrami a mantrami. Na jednotlivých lekcích se dotkneme kromě zmíněných kóš i témat čaker, tattev a základů ájurvédské energetiky.
Kurz je vhodný pro všechny, kteří se o józe chtějí dozvědět více. Součástí lekcí nebudou složité pozice a pokud náhodou, budou doplněny vysvětlením možných variant. Kurz by nás měl přinést blíže k uvědomění, že v józe neexistují cíle v podobě zvládnutí všemožných pozic nebo složitých dechových technik. Pro každého z nás je jóga možností pro zahajení procesu sebepoznání a sebetransformace a právě tuto možnost budeme různými technikami objevovat.
 1. Uzemnění – padabanhda – role chodidel v ásánové praxi, hledání „pevné půdy pod nohama“
 2. Stabilita – zapojení nohou a kolenou, nacházení pocitu „stát nohama na zemi“
 3. Emoční studnice– nacházení plynulosti, uvolněnosti vodního elementu v naší pánvi a kyčlích, navnímání a zapojení mulabandhy
 4. Kostrč jako „posvátná kost“ – její vnímání v základních ásanách
 5. Centrum energie a ohně – střed těla jako základní motor energie a činnosti, jak s ním pracovat, aby nebyl příliš pasivní, ale ani jsme se vlastní energií nesežehli.
 6. Opora, a energetický rozcestník – hledání stability x volnosti, flexibility x pevnosti naší páteře, navnímání „zdravých“ křivek naší páteře a uvědomění, na které části páteře se při praxi musím soustředit více
 7. Oblast spodních žeber – vliv zakřivení středu páteře na funkci nadledvinek, dech a bolesti zad, navnímání a práce s uddijána bandhou
 8. Rovina srdce – práce se záklony, otevření hrudníku a kompenzační práce, prozkoumání oblasti naší pravé esence, nejhlubšího Já.
 9. Paže a ramena – energetické rozšíření srdeční čakry, energetická práce paží ale i navnímání zdravého pohybu ramenou, loktů a zápěstí – hasta bandha
 10. Rovina komunikace – sebevyjádření a nastavení zdravých hranic – krční páteř a krk, práce s hlasivkami, uvolnění krku.
 11. Cranium a koruna hlavy – „odlehčení“ hlavy, dechové techniky a pránajáma pro rozvibrování horních čaker
 12. Celek a jednota – propojení probraného
Lenka Waisová v Jóga Letná
Lenka Waisová v Indii


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Storno podmínky (čtěte prosím pozorně):

V případě, že platbu neuhradíte do 5-ti dní, automaticky vaši přihlášku smažeme a uvolníme prostor jiným zájemcům.

V případě, že kurz uhradíte a následně zrušíte, platí následující:

 • Zrušení více než 1 týden před začátkem – vracíme 100% částky formou kreditu
 • Zrušení 1 týden před začátkem – vracíme 50% částky formou kreditu
 • Zrušení 3 dny před začátkem – vracíme 25% částky formou kreditu
 • Zrušení méně než 3 dny (72hodin) před začátkem – bez nároku na vrácení kreditu.

Kredity můžete využít (vycvičit) v našem studiu. Peníze vracíme zpět pouze, pokud za sebe najdete náhradu. Nahrazování lekcí mimo kurz není bohužel možné. Děkujeme za pochopení.