Workshop: Mýty a fakta o zdraví, pohybu a bolesti

Kdo je Tomáš Kavka

Tomáš Kavka

Tomáš Kavka: fyzioterapeut v psychoterapeutickém výcviku, který momentálně pracuje v jedné z pražských nemocnic v Centru pro výzkum a léčbu bolestivých stavů a v soukromé ambulanci. Vystudoval obor fyzioterapie na FTVS a 2. LF UK a momentálně nastupuje do Phd. programu v oboru rehabilitace. Lektorské činnosti se věnuje jako lektor kurzů pro fitn ess trenéry, vyučuje na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a pořádá přednášky a workshopy jak pro sportovce z jednotlivých pohybových odvětví, tak i pro širokou veřejnost. Momentálně se také věnuje svým projektům “Uvnitř Pohybu”, kde se snaží propojovat různé přístupy k pohybu a člověku jako takovému a “PorozumetBolesti.cz”, kde se snaží postupně informovat o možnostech zlepšení kvality života s bolestí a efektivnějším přístupu k ní.

V dnešní době je všude plno informací ohledně zdraví a pohybu. Některé jsou líbivé a přitahují naši pozornost (a finance), jiné znějí hloupě anebo jsou jen v rozporu se všeobecnými přesvědčeními. To ale neříká nic o jejich pravdivosti.

Co platí pro někoho nemusí platit pro někoho jiného – jsou ale věci, které neplatí pro nikoho, a přesto se s nimi stále setkáváme a lidé si nechávají za jejich “opravování”, “zlepšování” anebo vyučování o nich platit. Obranou je znalost základů biologie člověka a povědomí o současné vědě – a jak se dá ohýbat.

Ani lektor této přednášky nemá patent na pravdu a neví vše, ale snaží se zbytečné (a někdy i potenciálně škodlivé) nepravdy postupně “osekávat” a rozvířit debatu o “jasných pravdách” s cílem zlepšit všeobecné povědomí, ušetřit lidem finance a pomoci jim najít efektivnější způsoby dosahování cílů.

Na této akci se budeme teoreticky ale i prakticky věnovat většině z těchto témat:

 1. Hypermobilita: Je to problém? A kdy? A co s tím?

 2. Core” a pánevní dno: Komerční bublina a pseudověda, užitečný koncept…nebo oboje?

 3. Postura a pohybové stereotypy: Existuje správné držení těla a správné pohybové stereotypy? Mají vliv na bolest? Jde postura změnit? A jak?

 4. Mýty a fakta ohledně protahování a posilování těla: např. je “funkční trénink” lepší než jiné přístupy? Co funguje na zvýšení síly nebo svalové hmoty? Jak na protahování aj.

 5. “První pomoc” u vzniku bolesti při cvičení: Co funguje a co je ztráta času a peněz? Taping, foam rolling, mastičky apod. Kdy jít určitě k lékaři a kdy to zvládnete sami?

 6. Nejčastější finty “prodejců zaručené pravdy” aneb jak poznat, když něco nesedí

 • Workshop povede: Tomáš Kavka
 • Datum: 14. března 2019
 • Čas: 10:30 – 12:30 hodin
 • Cena: 500Kč
 • Místo: Jóga Vinohrady


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Storno podmínky (čtěte prosím pozorně):

V případě, že platbu neuhradíte do 5-ti dní, automaticky vaši přihlášku smažeme a uvolníme prostor jiným zájemcům.

V případě, že kurz uhradíte a následně zrušíte, platí následující:

 • Zrušení více než 1 týden před začátkem – vracíme 100% částky formou kreditu
 • Zrušení 1 týden před začátkem – vracíme 50% částky formou kreditu
 • Zrušení 3 dny před začátkem – vracíme 25% částky formou kreditu
 • Zrušení méně než 1 den (24hodin) před začátkem – bez nároku na vrácení kreditu.

Kredity můžete využít (vycvičit) v našem studiu. Peníze vracíme zpět pouze, pokud za sebe najdete náhradu. Nahrazování lekcí mimo kurz není bohužel možné. Děkujeme za pochopení.