Workshop: Pánev v józe a běžném životě

Pojďme se společně podívat na jednu z velice důležitých částí lidského těla, a tou je pánev. Fyziologicky správné postavení pánve je zásadní pro zdravé plynutí dechu, zapojení svalů pánevního dna, bezbolestná záda, kyčle i kolena, samozřejmě zde výčet nekončí. Jelikož je pánev „domovem“ důležitých vnitřních orgánů, jejím postavením ovlivňujeme také vnitřní chod našeho organismu. Aby došlo k uvolnění hlubokých svalových struktur v oblasti pánve, je důležité pohyby výrazně zmenšit a zpomalit, zapojit dech a vše pozorovat klidným vnitřním zrakem. Nedílnou součástí je trpělivost, jelikož mnoho z nás své tělo nevnímá tak, jak by bylo potřeba, což ovšem není nic, co by se nedalo změnit.

Na půldenním workshopu se seznámíme s kostěnými a svalovými strukturami pánve a povíme si, jak je pánev ovlivněna zbytkem těla a jak naopak zbytek těla ovlivňuje pánev. Budeme se věnovat právě těm nejmenším pohybům, které by měly probíhat v hloubce pánve, a které jsou důležité pro zdravý pohyb pánve při chůzi. Poté, až si pánev rozhýbeme a budeme ji vnímat, se tyto principy budeme snažit přenést do jógových ásan, ovšem stále formou zkoušení a pozorování.

Abychom si vyzkoušeli zapojení nových poznatků přímo v praxi, poslední část workshopu zahrnuje lekci hatha jógy, během které budeme zaměřovat pozornost na chování naší pánve v pozicích.
Co se naučíme na podložce, si přenášíme do každodenního života. 

Náplň workshopu

  • Anatomie pánve
  • Pohyby pánve při chůzi – nácvik malých, ale důležitých pohybů, které koná pánev během chůze
  • Uvědomění si pohybů a zdravé nastavení pánve v ásanách
  • Závěrečná lekce jógy

Workshop povede: Bára Haráčová
Kdy? 29. září
V kolik? Od 9:30 do 12:30
Cena: 990 Kč

Barbara Haráčová profil
rotace