"Hej hej hej, čakry, to je nějaký ezo ne?"

NE!
Na jógu si třeba chodíš pro dobrou náladu a pěkný tělíčko, ale cítíš, že na té tisíci let staré nauce bude něco víc. A je… na lekcích totiž působíme fyzickými ásanými na rozličné vrstvy (koshy) našeho já – nejen na to fyzické tělo, ale i na to mentální, emoční a to jemněhmotné, energetické tělo.
To jóga a tantra detailně popisuje. Mluvíme o energetických kanálech (nádí) a útvarech, které vytvářejí v místech, kde se protínají (čakry). Patří to k józe prostě stejně jako klouzání zpocených dlaní k psovi hlavou dolu.
Když si tohoto začneš všímat, budeš moct skutečně spojit své tělo, svou mysl, svého ducha s tím, co nás převyšuje. A povýšit svou jógu na skutečně transformativní a léčivý zážitek.

Kdy se vidíme?
V sobotu 18. května 2019.

V kolik?
Workshop je od 16hod do 19hod .

Takže, o co jde v těch sedmi hlavních čakrách?
  • čakry jsou portály, skrze které vnímáme realitu
  • můžeš je vnímat jako mapu mezi tím, jak mezi sebou emoční, mentální a fyzické tělo spolupracuje
  • jsou to nositelé našeho duševního, emočního, fyzického a hormonálního zdraví – sídlí v těsné blízkosti s hlavnmi žlázami, které se starají o naši hormonální rovnováhu
  • rovněž mají těsnou spojitost s vývojovou psychologií a různými fázemi našeho vývoje; od miminka přes puberťáka po dospělého, od fyzického, materiálního, po duchovní rozvoj; od hustého, hmatatelného, po vyšší frekvenci, kde se dotýkáme éterických rovin. O tom budu hodně povídat, je to fascinující!
  • každé toto energetické kolo má své atributy: tři nejnižší čakry jsou „my versus svět“; fyzické tělo, vztahy, sexualita, jídlo, kariéra, peníze. Srdeční  čakra urostřed značí energii objetí, je to centrum lásky, pospojitosti. Tři nejvyšší čakry jsou už vstupní branou do spirituálního, symbolického světa mimo formy; komunikace, intuice, sjednocení
  • vlastnosti a kvality každé čakry můžeš vnímat symbolicky jako podobenství pro vlastní sebepoznání, ptáme se: kde je disbalance, nedostatečná nebo naopak nadbytečná funkce? Kde se cítím slabě, ohrožená, kde kompenzuji přehnanou aktivitou?
  • i skeptici si přijdou na své, pokud je zajímá vnitřní cesta, sebepoznání a pochopení toho, kde sídlí bolest, křivda, nejistota, strach, kde je napětí a jak ho uvolnit
  • a třeba se dostaneme i k možným zakořeněným příčinám našich emočních, duševních i fyzických problémů.
Praxe s čakrami má sílu podněcovat k uzdravení, má potenciál rozsvítit naše vnitřní světlo a změnit naše vnímání – a objevit naši skutečnou povahu.
Budeme pracovat s polaritními cviky, použijeme meditaci, mantru, ásanu, vysoký záměr… a zjistíš, že na tom vlastně nic není a že máš teď v rukou geniální nástroj, který ti pomůže mistřit svůj život, vztahy, práci, který zlepší zdraví a rozšíří vnímání tohoto zázračného světa, haleluja!

Samozřejmě je třeba vše, co se naučíš, zařadit do života a do praxe jógy komplexně – všechny blahodárné změny ve svém životě nestačí dělat okrajově, je třeba je praktikovat každý krásný den.