Workshop: Poznej své emoce s kakaem z Kostariky

Prožitkový workshop jógy a meditace s léčivým kakaem z Kostariky, během něhož se naučíte rozpoznat své emoce a jak s nimi laskavě pracovat

Workshop povede: Tereza Hausmanová
Datum: 1. března 2020
Čas: 9:00 – 12:00 (3hodiny)

Jedinečná kombinace jógy, meditace a kakaa: Jóga nás učí přenášet pozornost k tělu, uvědomit si jednotlivé jeho části, vnímat, kam vedeme dech a pozornost. Meditace pomáhá zklidnit mysl a zvnitřnit svoji pozornost. Léčivé kakao díky svým příznivým účinkům pomůže prohloubit tuto sebepoznávací zkušenost a navodit stav vnitřního klidu a bezpečí.

Záměrem tohoto workshopu je vytvořit bezpečný prostor pro poznání sama sebe, konkrétně svých emocí a laskavé práce s nimi.

OBSAH WORKSHOPU:

  • krátké povídání k tématu emoce (typy emocí, kde v těle se ukládají, teoretický nástin, jak s nimi můžeme pracovat)
  • meditační cvičení na poznání příjemných a nepříjemných emocí
  • příprava 100% nepraženého, organického kakaa z Kostariky a jeho vypití
  • jógová praxe zaměřená na části těla, kde se emoce ukládají (hrudník, břicho, kyčle)
  • sdílení v kruhu
  • závěrečná relaxace

O LÉČIVÉM KAKAU:

Čisté bio a raw kakao je blahodárná medicína, používána již před tisíciletími Aztéky a Mayi ve Střední Americe. Kakao působí léčivě na tělo i mysl. Na energetické úrovni otevírá srdeční čakru, tudíž má schopnost v člověku probouzet pocity lásky, radosti a vděčnosti. Také uzemňuje a dokáže člověka hluboce propojit se svým tělem. Dostavuje se tak pocit spokojenosti a bytí ve svém středu. Kakao též napomáhá otevřít se volnému plynutí kreativní energie a intuice. Právě díky těmto vlastnostem je kakao výborným pomocníkem pro vnitřní práci na sobě. Zároveň kakao je super potravina, která je bohatá na minerály jako hořčík, železo a zinek, a obsahuje až třikrát více antioxidantů než zelený čaj.