Kurz jóga pro seniory 

proběhne s Barbarou Haráčovou

podzimní semestr:  21. září - 14. prosince 2023

Můžete se těšit na cvičení pomalým tempem a nemusíte se obávat pozic, do kterých se z důvodu omezenější flexibility senioři ne vždy mohou přirozeně dostat. Můžete se ale těšit na to, že na zvýšení flexibility problémových partií budeme pracovat, ovšem s empatií a jemností. Budeme se věnovat problémovým partiím jako jsou kyčle, ramena, ruce, chodidla a samozřejmě páteř, protože se praví, že jsme v takovém věku, v jakém stavu je naše páteř. Cvičení bude vedeno tak, aby z něj mělo vždy přínos také pánevní dno. Péče o pánevní dno je důležitá v každém věku jak u žen, tak u mužů. Hezky si tak zacvičíte od hlavy až k patě s důrazem na důležité části vašeho těla. 

Pomáhat vám budou jógové pomůcky - bločky, deky, polštáře, popruhy. Ty slouží k tomu, aby se do jógových pozic dostal téměř každý, a aby pozice nebyly příliš náročné a byly prováděny správně. Lekce jsou vhodné pro každého seniora, který si chce zlepšit či udržet fyzickou kondici. 

Poznámka: Cvičení nenahrazuje terapie u fyzioterapeuta.

Start: 21. září 2023  (nebude 28.9.svátek)
Čtvrtky 9:45 - 10:45
Cena: 2 150 Kč / 12 týdnů (175Kč lekce) - SLEVA!!! nová cena 1975 Kč
O lektorce Barbaře se dočteš zde

Harmonogram:

Lekce pro seniory nemají pevný harmonogram. V každé lekci procvičíme celé tělo, důležitý je aktuální pocit/stav všech účastníků, který bude lektorka reflektovat.

Pro koho je kurz vhodný?

Pro seniory, kteří se rádi pohybují, vnímají na sobě, že tělo již není tak pružné, že by mohli chodit na lekce jógy, na kterých jsou zvýšené nároky na flexibilitu kyčlí, páteře, na balanční pozice atd., ale přesto nechtějí o benefity jógy přijít. Jelikož se jedná o skupinové cvičení, je důležité, aby člověk byl schopen běžného pohybu. 

Co si z kurzu odnesete:

  1. Informace a praktické cvičení ke zdravému držení těla, které může ulevit od bolesti a zlepši aktuální kondici.
  2. Méně bolesti a více pohody.
  3. Dobrý pocit a volnost z cvičení 
  4. Dobrou náladu

Jóga s Bárou se nese v duchu přátelské atmosféry, kdy je kladen důraz na dech, relaxaci a individuální požadavky každého z nás, lekce jsou pokaždé trochu jiné. Bára často zařadí nový cvik, hledá nové způsoby, jak nám popř. ulevit od bolesti a celkově zlepšit naší kondici. Pokaždé odcházím s pocitem čisté hlavy a celkové uvolněnosti.
Radka (klientka)