Kurz jóga pro seniory 

proběhne s Barbarou Haráčovou

zimní semestr:  11. ledna - 25. dubna 2024

Srdečně vás zveme na tento kurz. V čem je jóga pro seniory specifická? Můžete se těšit na cvičení pomalým tempem a nemusíte se obávat pozic, do kterých se z důvodu omezenější flexibility kyčlí, chodidel, ramenou apod. senioři ne vždy mohou přirozeně dostat. Můžete se ale těšit na to, že na zvýšení flexibility problémových partií budeme pracovat, ovšem s empatií a jemností. Budeme se věnovat problémovým partiím jako jsou kyčle, ramena, ruce, chodidla a samozřejmě páteř, protože se praví, že jsme v takovém věku, v jakém stavu je naše páteř. Cvičení bude vedeno tak, aby z něj mělo vždy přínos také pánevní dno. Péče o pánevní dno je důležitá v každém věku jak u žen, tak u mužů. Hezky si tak zacvičíte od hlavy až k patě s důrazem na důležité části vašeho těla. 

Pomáhat vám budou jógové pomůcky, jako jsou jógové bločky, deky, polštáře, popruhy apod. Tyto pomůcky slouží k tomu, aby se do jógových pozic dostal téměř každý, a aby pozice nebyly příliš náročné a hlavně byly prováděny správně. Pokud se přesto najde pozice, která vám nebude vyhovovat, můžete ji zcela vynechat. Lekce jsou vhodné pro každého seniora, který si chce zlepšit či udržet fyzickou kondici. 
Poznámka: Cvičení nenahrazuje terapie u fyzioterapeuta. 

Start: 11. ledna
Čtvrtky 9:45 - 10:45
Cena: 2 890 Kč / 16 týdnů (180Kč lekce)
O lektorce Barbaře se dočteš zde

*Nemůžete zaplatit kurz najednout? Potřebujete zaplatit na části? Napište nám na info@jogaletna.cz
** Kurz bude probíhat do konce dubna a další proběhne až od září 2024

Harmonogram:

Lekce pro seniory nemají pevný harmonogram. V každé lekci procvičíme celé tělo, důležitý je aktuální pocit/stav všech účastníků, který bude lektorka reflektovat.

Pro koho je kurz vhodný?

Pro seniory, kteří se rádi pohybují, vnímají na sobě, že tělo již není tak pružné, že by mohli chodit na lekce jógy, na kterých jsou zvýšené nároky na flexibilitu kyčlí, páteře, na balanční pozice atd., ale přesto nechtějí o benefity jógy přijít. Jelikož se jedná o skupinové cvičení, je důležité, aby člověk byl schopen běžného pohybu.
*Cvičení nenahrazuje terapie u fyzioterapeuta.

Co si z kurzu odnesete:

  1. Informace a praktické cvičení ke zdravému držení těla, které může ulevit od bolesti a zlepši aktuální kondici.
  2. Méně bolesti a více pohody.
  3. Dobrý pocit a volnost z cvičení 
  4. Dobrou náladu

Myslím si, že za každého hovoří činy, a to o Báře platí 100%. Někdo se narodí s darem předávat lidem to, co umí, čemu věří, co ho baví atd., a s tímto darem se Bára narodila.
Jasna (klientka)