Kurz jógy pro (věčné) začátečníky

proběhne s Barbarou Haráčovou

jarní semestr:  4. dubna - 27. června 2024

Kurz pro začátečníky je určen nejen pro zájemce zcela jógou nepolíbené, ale také pro každého, kdo se chce (nejen) v józe zlepšit ve smyslu cvičit tak, aby cvičení prospívalo a neubližovalo. Náplní kurzu je seznámit vás s Jógou, jejími principy, které mimo jiné zahrnují také citlivý přístup ke svému tělu. Jedním z pilířů jógy je pravidlo ahimsa/nenásilí nebo neubližování, a není myšleno pouze směrem ven, ale také směrem dovnitř, vůči sobě. Toto pravidlo se budeme snažit přinést do své praxe na podložce a třeba jej zařadíte i do svého denního života :-)

Jedná se o kurz s jemnějším přístupem, který klade důraz na vysvětlování principů jógy a jemné vnímání těla a jeho pohybu v prostoru. Fyzicky méně náročný až nenáročný.

Start: čtvrtek 4. dubna 2024 (kurz nebude 30.5. a 20.6.)
Čtvrtky 16:30 - 17:30
Cena: SLEVA! 1700,-Kč /původní cena: 2 350 Kč/
O lektorce Barbaře se dočteš zde

Harmonogram:

Každá lekce bude zahrnovat:

 • informaci z filozofické části Jógy
 • úvodní zklidnění a prodýchání 
 • závěrečnou relaxaci

1. -  3. lekce Pánev - stav pánve je důležitý pro celé tělo, doslova od chodidel až po korunu hlavy, budeme se tedy věnovat především pánvi. Práce s pánvi zahrnuje kyčle, lidově řečeno “esíčka”, chodidla, páteř. Zaměříme se princip předklonů a úklonů. 

4. - 6. lekce Hrudník - navážeme na znalosti týkající se pánve a přidáme témata hrudníku, ramenou a postavení hlavy. Zaměříme se na rotační pozice a rozvíjení flexibility páteře. 

7. -  9. lekce Pozdrav slunci pro začátečníky, který bude zahrnovat znalosti, které se studenti naučili v předchozích lekcích. Jednoduché záklonové pozice.

10. -  12. lekce Ucelené lekce v rámci kterých bude opakováno vše, co se v předchozích devíti lekcích studenti naučili. ​

Kurz je vhodný pro každého:

 • kdo se chce naučit zdravě pohybovat
 • kdo si chce osvojit důležité základy, které jsou přínosem pro praktikování náročnějších ásan (jógových pozic)
 • pro každého, kdo má problémy plynoucí ze sedavého (či jinak tělu neprospívajícího) zaměstnání
 • pro každého, kdo si chce napravit chronicky nezdravé postavení těla, ze kterého plynou další zdravotní obtíže a bolesti (zakulacená záda, hlava v předsunu, neflexibilní kyčelní klouby, vtočená kolena, tuhost celého těla apod.)
 • nemusí se bát ani ti z vás, kteří jste málo flexibilní, k dispozici budeme mít jógové pomůcky, které usnadní jakoukoli pozici

Co si z kurzu odnesete:

 1. Povědomí o tom, jak pracovat s tělem, a to nejen v józe 

 2. Informace co je Jóga 

 3. Uvolněná záda a pružnější páteř, otevřená ramena a kyčle

 4. Čistou hlavu a klidnější mysl

 5. Méně bolesti a více fyzické i psychické pohody

V lekcích s Bárou je propojena jóga s rehabilitací, procvičení i protažení středu těla, meditace...Lehkost a pohoda z hodiny mě vždy provází po zbytek dne.
Renata (klientka)