Seminář: úvod do meditace

s Bárou Tenčlovou, neděle 12. června, 15:00 - 18:00

Meditace neznamená na nic nemyslet! Aneb odbourejme společně meditační mýty a uvolňeme se do toho, co je právě teď. Přijďte si vyzkoušet meditovat pod vedením zkušené Báry, která se své meditační praxi věnuje již 7 let. V rámci tří hodin se seznámíte se základními principy, jak na to a vše si společně vyzkoušíte.


“Možná zkoušíme meditovat, abychom našli klid mysli a myslíme si, že to neděláme dobře, když prožíváme bouře vlastních myšlenek a pocitů. Nemusíme se ale snažit o násilné utišení mysli – meditace znamená prosté přítomné bytí s myslí, jaká je. Skutečný klid přijde, když najdeme lehkost v čemkoliv, co právě prožíváme. Ať už je naše mysl tichá nebo hektická, klidná nebo rozrušená, napjatá nebo uvolněná.”

 – Mingyur Rinpočhe –

Co si z workshopu odneseš?

  • Co je a co není meditace

  • Meditační pozice

  • Základní meditační techniky

  • Máme všichni vědomí?

  • Jak začít meditovat a vytvořit si zvyk

  • K čemu je vlastně meditace dobrá

Kdy: neděle 12. června 2022
Čas 15:00 - 18:00
Cena: 590 Kč

Pokud je pro tebe cena překážkou a přes to chceš přijít, napiš nám a domluvíme se!

O lektorce:

Po protančených létech a času porůzných otevírání vědomí se Bára uchýlila pod křídla báječného učitele Yongey Mingyur Rinpočheho, pod jehož vedením sedmým rokem praktikuje tibetský buddhismus. Svou meditační praxi a to, čím se živí, propojuje v prostoru Touch Therapy, kde skrze vědomý dotek a přijetí toho, co je, pomáhá ostatním utišit svou mysl a najít cestu k sobě samým skrze ticho a klid.

Je spoluzakladatelkou české větve meditační skupiny Tergar pro Českou republiku, která je sítí meditujících po celém světě pod vedením právě Mingyur Rinpočheho.