Workshop: Jógové pozice z pohledu fyzioterapie

s fyzioterapeutem a trenérem Adamem Severou, 3. června, 19:00 - 20:30

Morfologie (nauka o tom, že každý máme trochu jinou stavbu kloubů, páteře i kostí) každého jednotlivce v jógových pozicích velmi ovlivňuje. Pořád nechápete, že vám nejde dřep (skandasana) i po letech trénování? Nebo se nikdy nedostanete do provazu a dalších pozic? Někdy nám to nedovolí svaly, když se ale dostaneme přes tuto vrstvu, může nám stát v cestě například uzavřenější tvar kyčelních kloubů a podobně. 

Adam vás provede základními morfologickými variacemi lidského těla a jejich dopadem na pohybovou funkci kloubů. Jedná se o přednášku s aktivní účastí, takže si vše vyzkoušíme na vlastním těle.

Co si z workshopu odneseš?

  • podíváme se na pozice: trikonasana, garudanasana, gomughasana, lotus, front split, side split, W sit, předklon, záklon budou, pozice dítěte
  • z workshopu si odneste povědomí, jak vaše tělo ovlivňuje výslednou podobu zmíněných pozic a co s tím
  • do budoucna budete znát rozdíl mezi tenzí a kompresí, což využijete ve své jógové praxi

Kdy: pátek 3. června 2022
Čas 19:00 - 20:30
Cena: 790 Kč

Co si na workshop přinést?

  • dobrou náladu
  • poznámkový blok s tužkou
  • převlečení na cvičení

O lektorovi:

"Má pohybově studijní činnost započala trenérským kurzem (2010). Touha po poznání lidského těla více do hloubky mne přiměla ke studii fyzioterapie. Roku 2014 jsem ukončil Bc. studium fyzioterapie na FTVS Univerzity Karlovy. Během bakalářského studia jsem měl možnost absolvovat stáže v mnoha rehabilitačních zařízeních i nemocnicích. V nemocnici na Bulovce jsem po dokončení studia pracoval s pacientkami se sekundárním lymfedémem, jež mi byly námětem pro diplomovou práci. Po té následovala praxe povětšinou v soukromých rehabilitačních klinikách (Malvazinky, MediCentrum), převážně v ambulantních prostorách, kde se řeší diagnózy nejrůznějšího typu (akutní bolestivé stavy, chronické bolesti, poúrazové stavy a pooperační stavy). Při té příležitosti mi bylo umožněno si dálkově dodělat studium magisterské (2017)."

Adam se kromě fyzioterapie věnuje i trénování Jiu Jitsu a józe.