Workshop: Síla recitace manter

s Evou Šafránkovou / sobota 26. října

Naučit se recitovat mantru je proces, který nás vede k naslouchání, k pozornosti i trpělivosti. Mantru je třeba správně vyslovovat, jde také o práci s naším hlasem i dechem. Na recitaci je úžasné to, že se jí může věnovat kdokoliv, i ten, kdo má blok zpívat. Neustálým opakováním se s mantrou sžíváme, pak může nastoupit proces plného porozumění a pocit vnitřního klidu, z kterého v životě dokážeme daleko lépe jednat. 

Předpokladem není žádná znalost sanskrtu (budeme se učit společným opakováním), ani umění zpívat (recitovat může každý). Kurz může být velkým přínosem pro učitele jógy, kteří by své lekce chtěli obohatit o recitaci manter a chtěli by jejich původu a významu porozumět více do hloubky. Vhodný je ale pro kohokoliv, kdo by si chtěl vyzkoušet, jak nás mantry dokážou naladit do většího vnitřního klidu a tím nám mohou pomoci, ustát náročné situace v běžném životě.


Co tě na workshopu čeká?

  • lehký úvod do sanskrtu (sanskrt jako duchovní jazyk, nahlédnutí do starodávných jógových textů a zamýšlení se nad významy sanskrtských slov)
  •  krátký úvod k posvátným védským mantrám (mantra jako meditace, pravidla a efekt)
  • hlavní částí bude společná praxe (mantry si přeložíme a vysvětlíme, pak se je naučíme společným opakováním podle původní tradice "šruti param param" a prožijeme sílu jejich vibrací)

kdy? sobota 26. října
start: 9:30 - 12:30 (3 hodiny)
Cena: 990 Kč

O lektorce

"Sanskrtu se věnuji 5 let a nadobro jsem mu propadla. A protože je tu stále poskrovnu možností, kde se s ním setkávat, rozhodla jsem se, šířit ho dále, jak online výukou tak recitací manter na osobních workshopech. Přála bych si, aby lidé měli možnost poznat, že sanskrt není mrtvý jazyk, jak se o něm říká, ale velmi živý jazyk. Připomíná nám totiž náš duchovní rozměr a původní moudrost, kterou jsme pozapomněli.

Sama jsem se musela nejdříve vydat na cestu samouka, studovala jsem podle učebnice od Dušana Zbavitele pro indology na FF UK pod dohledem Gabriely Juhásové. Pokračovala jsem podle učebnice Grundkurs Sanskrit od Felixe Ottera pro německé univerzity a podle učebnice od A.M Ruppel pro Cambridge University. Díky online studiu u Veda Studies mám možnost učit se recitaci manter od Shantaly Sriramaiah z Indie, která čerpá z dlouhé rodinné tradice a vede celosvětově uznávané kurzy."       
Eva


""Recitace manter podporuje sílu hlasu a klid mysli, ladí prostor v nás i kolem nás.""

https://www.evasafrankova.com/sanskrt