Kurz Jóga a ájurvéda - energicky do nového roku!
proběhne s Lenkou Waisovou

v termínu 10.1. do 28.2.2022  (8 lekcí)

Jóga a ájurvéda jsou dvě sesterské vědy pocházející ze staré Indie, navzájem se podporují a doplňují. Nenabízí žádná normovaná doporučení ke zdraví a dobrému pocitu, ale uznávají každého v jeho individualitě. Obě nás vybízí k napínavé cestě sebepoznání, pochopení a respektu vůči sobě samým i všemu v našem okolí. 

Ájurvéda nás učí, že zdraví jsme, jestliže žijeme v harmonii. Na našich společných lekcích v rámci kurzu se budeme věnovat praxi, která nám jednak pomůže nacítit se na to, jak taková harmonie vypadá a zadruhé dopomůže odstraňovat pravidelnou praxí různé disbalance. Čeká nás ale také spousta praktických ájurvédských tipů pro běžný život - od stravy až k hygienickým návykům. Tato doporučení budete vždy společně s nějakým vhodným receptem dostávat po lekci jako shrnutí e-mailem. Během osmitýdenního kurzu se budeme postupně blížit jaru a v posledních lekcích se budeme věnovat tomu jak vypadá ájurvédký detox na podporu správné funkce trávicího ohně a pro koho je vhodný. Tímto detoxem pak budete moci kurz už samostatně završit.

Start 10. ledna 2022
Pondělky 16:30 - 17:45
Cena: 1790Kč / 8 lekcí 
O lektorce se dočteš zde

Detailní informace o náplni jednotlivých lekcí najdeš níž 👇

V ceně kurzu budou i 3 videa, ke kterým budete mít přístup po celou dobu kurzu. Tato videa slouží pro všechny, kteří se nebudou moci na některou z lekcí dostavit, abyste mohli pokračovat v praxi doma, nebo prostě jako bonus. V případě, jestliže by se kurz nemohl kvůli aktuálním vládním opatřením konat prezenčně, vznikla by jeho on-line podoba.

Program kurzu:

  • Lekce 1. Základy teorie ájurvédy a shvádjaja - cesta k poznání sebe samých skrze ájurvédu a jógovou praxi.
  • Lekce 2. Hlubší seznámení s dóšou váta a jógová praxe vhodná pro období, kdy váta roste
  • Lekce 3. Hlubší seznámení s dóšou pitta a jógová praxe vhodná pro období, kdy pitta roste.
  • Lekce 4. Hlubší seznámení s dóšou kapha a jógová praxe vhodná pro období, kdy kapha roste.
  • Lekce 5.Prvotní rozpoznání nerovnováhy podle ájurvédy, ukládání ámy - toxinů a opakování principů vhodných pro tři dóši z pohledu jógové praxe.
  • Lekce 6. Ágni a áhar- trávicí oheň a výživa - jak o zažívání pravidelné pečovat za pomocí ájurvédy a jak ho podpořit jógovou praxí.
  • Lekce 7. Abhynga - ájurvédská olejová masáž- vysvětlením jak na sebemasáž doma a doporučení vhodných olejů a alternativ. Jógová praxe spojená s dotekem pro uvolňování svalů a nervového systému.