zveme tě na krásný online kurz:

Jóga a emoce se Simčou Hruškovou

Každá část našeho těla střádá určité emoce. My s nimi můžeme pracovat prostřednictvím našeho těla. 

Určitě jste si všimli, že to, jak se cítíme uvnitř ovlivní i to, jak v daný moment například stojíte či sedíte. Platí to ale i naopak. Hýbáním našeho těla uvolňujeme a posilujeme určité části a tím uvolňujeme naše emoce a posilujeme naší schopnost s nimi pracovat. Nemusí nám pak přerůstat přes hlavu, protože je postupně je rozpoznáváme uvolňujeme. Během našeho života pociťujeme celou škálu emocí. Každá má k sobě určitý protipól.

  • Na jedné straně stojí vztek, ale na straně druhé vnímáme soucit 
  • Na straně jedné je strach a naproti tomu je odvaha
  • Důvěra a sebevědomí je protipólem nedůvěry a nerozhodnosti
  • Láska může být opakem nenávisti, radost oproti závisti. 

Není špatné cítit a vnímat negativní emoce, je to důležité si je uvědomit, pracovat s nimi a nechat je jít. Pokud se necháme zmítat ve víru emocí, které se točí dokola, ovlivňuje to naše zdraví, pohodu a spokojenost. Každá lekce tohoto kurzu je zaměřená právě na posílení odolnosti vůči stresu a schopnost pustit určité věci, které nám již v životě neslouží, nebo nás třeba trápí. 


Co se naučíte?

Kurz obsahuje meditaci, lekci pranájámy, pět čtyřiceti minutových flow zaměřené na různé části těla (emoce) a jednu hodinovou lekci pro celé tělo i mysl. 

1. video: Pojď do přítomnosti (meditace)

Často si myslíme, že meditovat znamená sednout si a nemít žádné myšlenky, zastavit myšlenky, zbavit se emocí a kontrolovat naší mysl. Je to ale jinak. V této lekci si vyzkoušíme meditaci, řekneme si pár tipů a budeme se učit být v přítomnosti.

2. video: Dech je všechno (pranayama)

Dech je všechno. To jste určitě už při své jógové praxi několikrát slyšeli. To jak dýcháme, ovlivňuje, jak se cítíme. Pojď se pořádně nadechnout a skoč do života rovnýma nohama.

3. video: Na vlně dechu (pozdravy Slunci)

Probuď tělo a zklidni mysl. Lekce je postavená na pozdravech Slunci. Nauč se praktikovat na vlně svého dechu. Dýchej, ohýbej se, protahuj a posiluj tělo. Dech ti bude při této lekci opravdu oporou.

4. video: Nohama pevně na zemi

Jsi více ve své mysli než ve svém těle? Máš pocit, že jsi neukotvená, roztěkaná, nedůvěřivá nebo nesoustředěná? Lekce se soustředí na chodidla, kolena a celé nohy. Provede tě přes balanční pozice na nohách až k pozici Hanumanasana.

5. video: Nech to plavat

Tato lekce je věnována oblasti kyčlí. Pomůže nám pomáhá uvolňovat a zpracovávat emoce, týkající se vztahu sami k sobě ale i k ostatním. Tato lekce nás učí nespěchat a vést pohyb tak, jak ho cítíme.

6. video: Ve svém středu

Máme dny, kdy se cítíme dole. Kdy nemáme motivaci se do něčeho pouštět a pokud ano, je těžké se pro něco rozhodnout, soustředit se a dotáhnout  to do konce. Pojď to změnit a nech rozproudit energii do celého těla. Praxe je na střed těla.

7. video: Miluj!

Otevřít se vůči novým věcem, vztahům a umět se podívat sami do sebe, může být těžší, než bychom si přáli. Lekce se věnuje oblasti hrudníku, hornímu břichu, ramenům, rukám. Podpoříš při ní pozitivní vztah k sobě i ostatním.

8. video: Najdi balanc

Všechno v rovnováze, nálada, nenálada, prší nebo svítí, takhle praxe je do každého počasí a nálady. Práce s dechem, rozhýbaní celého děla, velká dávka rotací a meditace v hodinové lekci.


Kurz Jóga a emoce je skvělý! Vždy v něm najdu to, co zrovna potřebuji. Je takovým pohlazením po duši.
Magda Malátová

K videím budete mít přístup 24 hodin denně a na dobu neurčitou. Můžete je tedy využívat dle vlastní potřeby každý den.