online mini kurz 

Těhotenské jógy s Janou Schneeweissovou

Provedeme vás společně s odbornicí Janou Schneeweissovou a figurantkou Barborou Borošovou krok za krokem ke zdravému uvolnění vašeho těla. Jana má za sebou dlouholetou praxi prenatální i postnatální jógy, vystudovala jógovou terapii na FTVS a rukama jí prošlo stovky spokojených maminek.

V tomto jógovém seriálu se zaměříme na partie, které bývají typicky problémové v těhotenství - obzvlášt přetěžování bederní části zad, pánve, ale i krční páteře atd. Během těhotenství prochází tělo ženy obrovským vývojem a změnami, od hormonálního systému až po anatomii těla a je důležité tyto změny refletovat a vhodným způsobem komepnzovat.

Čeká vás 5 kratších videí v délce 16 - 25 minut, která jsou zaměřená na jednotlivé části těla tak, abychom společně nic neopominuly. Jana každý cvik detailně popisuje a také vysvětluje, k čemu je daný pohyb dobrý, co kompenzuje a proč bychom ho měly cvičit. Celkem se můžete těšit na více než 90 minut cvičení, které doporučujeme opakovat a provádět pravidelně.


Co se naučíte?

Kurz obsahuje 5 krátkých sestav, které vám pohomou cítit se lépe ve vlastním těle, uvolnit ho a naučit se s ním v tomto specifickém období pracovat.

1. video: cviky zaměřené na hrudník, krční páteř a ramena

Změny v držení těla si v těhotenství vybírají svoji daň nikoliv pouze v oblasti pánve a bříška, kde je očekáváme, ale také v oblasti hrudní a krční páteře. Velmi často dochází ke kyfotizaci hrudníku a protrakci (zakulacení) ramen. Hlava se tím předsouvá dopředu a působí napětí krku. Následující cvičení kompenzují tyto tendence.

2. video: cviky zaměřené na stojné pozice

Klenba nohy má tendenci se vlivem hormonálních a biomechanických změn v těhotenství bortit, s čímž souvisí větší zátěž na kostru ve vertikálních polohách. Polohy ve stoji Vás naučí se soustředit na vztah mezi prací chodidel a polohou kyčelních a ramenních kloubů. Současně se v těchto pozicích učíte stabilitě a získáváte pocit větší sebejistoty a síly.

3. video: dechová a relaxační praxe 

V následující části se seznámíte s dechovými technikami a mudrami využívanými v době těhotenství za účelem zklidnění, lepší koncentrace i zvládnutí pocitů nejistoty a strachu. Vědomá relaxace je skvělým pomocníkem při pocitech diskomfortu nejenom ve fyzické rovině, ale i v té psychické.

4. video: Cviky zaměřené na kyčle, pánev, esíčka

Krajina pánve se vlivem hormonálních a biomechanických změn v těhotenství rozvolňuje a my tyto změny často pociťujeme jako absenci stability ve dnu pánevním i kyčlích. Typickým průvodním znakem jsou bolesti v okolí sakroiliakálního skloubení alias „esíček“, případně spony stydké a kostrče. Následujícím cvičením kyčelní klouby lehce uvolníme a pánev stabilizujeme

5. video: cviky zaměřené na bedra

Bedra jsou v těhotenství vlivem posturálních změn vystavena velkému přetěžování. V následující části se naučíte několik poloh, ve kterých můžeme v těhotenství bedra efektivně uvolňovat.


Velmi mi vyhovovalo, že byl každý pohyb a nastavení v pozici popisováno do detailu a velmi srozumitelně (nebývá to vždy u lektorů zvykem). Rozdělení na jednotlivé části bylo velmi užitečné, protože jsem se mohla v těhotenství zaměřit při cvičení na jednu část těla, se kterou jsem mela zrovna obtíže, nebo cvičit vše. Pozice, které byly vybrány mi také značně ulevovaly a mohla jsem je cvičit každý den až do porodu.
klientka

K videím budete mít přístup 24 hodin denně. Můžete je tedy využívat dle vlastní potřeby každý den.