Workshop: jógou ke zdravým zádům
s Barbarou Haráčovou / sobota 12. listopadu / 9:30 - 12:30
Bolí vás často bederní páteř a i po letech chození na jógu nevíte, co s tím? Máte sedavý styl života, trápí vás diskomfort v oblasti zad, vyzkoušeli jste různé masáže, fyzio pomůcky, zdravé míče a ergonomické židle a pořád nic? Chodíte na jógu ale někdy vás samotná lekce tak zmůže, že se situace se zády úplně nevylepší? Pokud jste si odpověděli alespoň na jednu otázku ano tak je pro vás tento workshop jak stvořený.
Bára je profesionál ve svém oboru! Nejvíce si cením toho, že dokáže vnímat detaily a navést klienta tak, aby cvičil správně a cvik byl přínosný a hlavně, zdraví prospěšný. Hlídá každý detail, takže cítím rozdíly po každé lekci. Baru mohu rozhodně doporučit.
Start: sobota 12. listopadu
3 hodiny, 9:30 - 12:30
Cena: 790 Kč
O lektorce se dočteš zde
Co si z workshopu odneseš?
-
přehled o tom, které části těla a proč nejčastěji způsobují bolesti a potíže se zády a páteří
-
v jakém postavení/tvaru by měly být tyto části těla v ideálním případě
-
jak s těmito částmi těla pracovat/cvičit,
-
naučíš se, jak pracovat s jednotlivými částmi trupu jako pánev/kyčle, hrudník či ramena, které se na zdraví zad jednoznačně podílí
-
protažené, uvolnění a zrelaxované tělo a mysl
Harmonogram:
- úvodní protažení, při kterém budou cvičící upozorňování na části těla, o kterých se bude dál hovořit, a které se budou dál procvičovat
- prezentace + procvičování jednotlivých částí těla, které budou v prezentaci probírány
- lekce jógy zaměřena na protahování a posílení partií důležitých pro bezbolestná záda
Pro koho je workshop vhodný?
- pro (věčné) začátečníky
- studenty z pokročilejších lekcí, kteří se stále nemohou zbavit bolestí zad, přestože cvičí náročnější jógu
- ti z vás, kteří pracují v kancelářích, řidičě
- každý, koho bolí záda vlivem běžného sedavého způsobu života (workshop nenahrazuje návštěvu lékaře či fyzioterapeuta)
O lektorce:
Barbara působí jako lektorka jógy od roku 2015. Díky některým svým učitelům pochopila, že tak, jak se změnilo lidské tělo a jeho možnosti během posledních desetiletí, z člověka vzpřímeného se pomalu stává člověk ohnutý a sedavý, by se měla změnit také praxe a přístup ke studentům v józe. Například pro většinu klientů jógových studií přicházejících z kanceláří a dalších zaměstnání, kde není umožněn pohyb celému tělu pravidelně během dne, není z hlediska zdravého pohybového aparátu vhodné začít cvičení ásan bez předchozího jemného rozpohybování hlubších struktur v těle.
Proto do svých lekcí vkládám mnoho cvičebních prvků, které návštěvníci klasické jógy asi neznají, nicméně jsou výborné pro rozhýbání těch částí těla, které běžnými cviky rozhýbat nelze. Člověk se tedy nejen protáhne “zvnějšku”/povrchovější svaly, ale uleví si také “uvnitř”. Zaměřuji se tedy značně na hluboké části těla, kde je často problém dlouho skryt, než nás bolest upozorní, ale vhodnými pohyby se nám “odkryje” dřív a můžeme s ním pracovat.