Novoroční kakao ceremonie a jóga
s Terkou Hausmanovou

v neděli 7. ledna / 14:30 - 17:30

Začněte nový rok s časem pro sebe. Zima je období klidu, zachumlání, času reflexe a nabírání sil. Pojďte se zahřát s šálkem léčivého ceremoniálního kakaa. Během workshopu příjemně zklidníte mysl, uvolníte a protáhnete tělo. Také se napojíte na své srdce a vnitřní vedení, ať už ohledně aktuálních otázek nebo záměrů pro rok 2024.

Workshop začneme s kakaovou ceremonií. Během ní se naladíme sami na sebe a na náš záměr. Tím může být cokoliv, co je teď pro nás v životě aktuální a na co bychom se chtěli hlouběji podívat. Ceremoniální kakao otevírá srdce, vede nás hlouběji do našeho nitra. Zároveň je to super potravina plná vitamínů a minerálů, a uvolňuje hormony štěstí. Mnoho lidí při ceremonii zažívá hluboký klid a uvolnění.

Po vypití ceremoniálního kakaa bude následovat meditace na otevření se srdce a spojení se se záměry pro nový rok. Následně pohybová praxe bude zaměřená na uzemnění, chodidla a kyčle. Workshop zakončíme relaxací s aromaterapií a za zvuku křišťálových mís. Předchozí zkušenost s jógou či meditací není nutná.

Kdy: neděle 7. ledna
Časy: 14:30 - 17:30
Cena: 990 Kč
O lektorce se dočteš zde

Čeká tě:

  • Uvolňovací cvičení 

  • Kakaová ceremonie 

  • Vedené meditace - otevření srdce, kam mě mé srdce vede v novém roce

  • Dechové cvičení

  • Pohybová praxe vycházející ze somatické jógy a vinyasy na uvolnění a otevření kyčlí

  • Závěrečná relaxace s aromaterapií a křišťálovou mísou

👉  S sebou si vezměte svůj oblíbený hrníček a lžičku. Pro optimální účinky kakaa se doporučuje nepít alkohol a kofein 24 h předem, nejíst 2h předem a pít dostatek vody. Může se také hodit zápisníček s tužkou.

Co je kakaová ceremonie?

Nebojte. Žádná temná magie :)) Ceremonie s kakaem kombinuje přípravu a pití vysoce kvalitního bio a raw 100% kakaa z Kostariky s meditací a tancem. Tereza propadla kouzlu kakaa při své roční cestě po Střední Americe, kde se účastnila mnoha kakaových ceremonií. Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Kakao otevírá srdce a zároveň uzemňuje a stabilizuje. S uzemněním pocítíte více jistoty v sami sebe a v život jako takový. Kromě toho, kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamine) a působí antidepresivně, a tak vyvolává pocity spokojenosti, lásky, vděčnosti.

Ke spirituálnímu prožitku prostřednictvím kakaa z Kostariky jsem se dostal náhodou. Po vypití hustého a teplého šálku se dostavil okouzlující okamžik. Cítil jsem, jak mým hrudníkem prostupuje teplo. Zanedlouho se mi zachtělo tančit. Ke splnění mého přání přispěla skvělá lektorka Tereza, jež postupně rozeznívala celé studio příjemnými melodiemi. Celá skupina zapomněla na zábrany všedních dní, nechávali jsme se vést vlastními pocity. Naprosto výstižné vyjádření nás samých v prastaré řeči těla. Po ukončení rituálu se jako po každém fyzicky namáhavém sportu dostavil blažený pocit.
Marián Šebo účastník

Detailní informace o kakaových ceremoniích s Terkou najdeš zde.