Jóga po porodu
kurz proběhne s Petrou Kozílkovou

v termínu 15. září - 24. listopadu  (10 lekcí, 17.11 je svátek)

V období těhotenství a v průběhu porodu dochází k mnoha fyziologickým změnám. Zároveň se v tomto citlivém období mohou prohloubit pohybové stereotypy, které nejsou z dlouhodobého hlediska pro tělo přínosné. Navrácení těla do optimálního stavu a zlepšení pohybových vzorců je cílem kurzu Jóga po porodu. Tématický rozpis hodin najdete níž. Na každé hodině se zaměříme na něco nového a na konečné lekci vše spojíme dohromady. 

Kurz je vhodný pro ženy v jakémkoliv časovém odstupu od porodu, minimálně však po ukončeném šestinedělí. V případě porodu císařským řezem je vhodné svou účast v kurzu konzultovat s lékařem. Lekce budou probíhat bez dětí, bohužel nedokážeme zajistit hlídání na místě. Pokud by to byla velká komplikace, napište a zkusíme něco vymyslet.

Start: 15. září
Čtvrkty 10:00 - 11:00
Cena: 2250Kč / 10 lekcí
O lektorce se dočteš zde

Detailní informace o náplni jednotlivých lekcí najdete níž 👇

Pozor! Kurz neproběhne 17. listopadu 2022.

Petra se práci s těhotnými ženami a ženami po porodu věnuje více než pět let ve formě workshopů, skupinových nebo individuálních lekcí a pohybové terapie. Stejnou dobu spolupracuje i s organizací Mamasport, která se na danou problematiku specializuje. Při koncipování kurzu vychází z poznatků jógy, vývojové kineziologie a zdravotního a rehabilitačního cvičení. Všechny tyto přístupy propojuje do lekcí, zároveň ale přizpůsobuje i individuálním potřebám klientek.

Program kurzu:

  1. Dech jako nositel pohybu a správného držení těla

  2. Od chodidla k pánvi

  3. Od pánve po temeno

  4. Pánevní dno

  5. Diastáza

  6. Živé centrum těla

  7. Hrudník a ramena

  8. Bolesti zad a nervová soustava

  9. Jak se hýbat při každodenních činnostech

  10. Důležitost relaxace


Velmi si vážím přístupu Péti, který je nesmírně bohatý vědomostmi i trpělivými odpověďmi na různorodé dotazy týkající se ženského těla po porodu. Vřele doporučuji a těším se na nový běh lekcí!
Jana H.
K Petře na poporodní jógu chodím už přes rok. Už v tu dobu mi přišla jóga s ní skvělá svou zaměřeností a citlivostí k tělu po porodu, a posléze mám pocit, že se neustále zdokonaluje, zprecizňuje a vzdělává v přístupu a kvalitě provádění cviků. A cviky jsou přesně mířené na místa, která po těhotenství, po porodu, při kojení a při neustálém nošení prostě dostávají zabrat.
Marta C.