Jóga po porodu
kurz proběhne s Petrou Kozílkovou

v termínu 12. ledna - 30. března 2022 (12 lekcí)

V období těhotenství a v průběhu porodu dochází k mnoha fyziologickým změnám. Zároveň se v tomto citlivém období mohou prohloubit pohybové stereotypy, které nejsou z dlouhodobého hlediska pro tělo přínosné. Cílem kurzu Jóga po porodu je navrácení těla do optimálního stavu a zlepšení pohybových vzorců a vnímání těla.

Kurz je vhodný pro ženy v jakémkoliv časovém odstupu od porodu, minimálně však po ukončeném šestinedělí. V případě porodu císařským řezem je vhodné svou účast v kurzu konzultovat s lékařem. Ideální bude, pokud se na lekci můžete dostavit bez dětí, abyste se mohla dostatečně soustředit a čerpat nové poznatky. Pokud by ale pro vás bylo problematické si hlídání domluvit a máte miminko, které ještě neleze, napište nám. Zkusíme něco vymyslet.

Start: 12. ledna 2023
Čtvrtky 10:00 - 11:00
Cena: sleva 2250 Kč / 10 lekcí
O lektorce se dočteš zde

Detailní informace o náplni jednotlivých lekcí najdete níž 👇

Petra se práci s těhotnými ženami a ženami po porodu věnuje více než pět let ve formě workshopů, skupinových nebo individuálních lekcí a pohybové terapie. Stejnou dobu spolupracuje i s organizací Mamasport, která se na danou problematiku specializuje. Při koncipování kurzu vychází z poznatků jógy, vývojové kineziologie a zdravotního a rehabilitačního cvičení. Všechny tyto přístupy propojuje do lekcí, zároveň ale přizpůsobuje i individuálním potřebám klientek.

Program kurzu: Každá lekce bude zaměřená na specifické téma. Tyto témata budou ale průřezová – tzn. objeví se v každé z lekcí. Kurz je koncipován holisticky.

 1. Dech 

 2. Správné držení těla

 3. Chodidlo

 4. Pánev a pánevní dno

 5. Diastáza

 6. Živé centrum těla

 7. Hrudník 

 8. Ramena

 9. Bolesti zad a nervová soustava

 10. Mobilita a stabilita

 11. Jak se hýbat při každodenních činnostech

 12. Důležitost relaxace


Velmi si vážím přístupu Péti, který je nesmírně bohatý vědomostmi i trpělivými odpověďmi na různorodé dotazy týkající se ženského těla po porodu. Vřele doporučuji a těším se na nový běh lekcí!
Jana H.
K Petře na poporodní jógu chodím už přes rok. Už v tu dobu mi přišla jóga s ní skvělá svou zaměřeností a citlivostí k tělu po porodu, a posléze mám pocit, že se neustále zdokonaluje, zprecizňuje a vzdělává v přístupu a kvalitě provádění cviků. A cviky jsou přesně mířené na místa, která po těhotenství, po porodu, při kojení a při neustálém nošení prostě dostávají zabrat.
Marta C.