online kurz na téma

Ladder Flow s Terezou Beronskou

Pokud máte rádi výzvy, dynamické plynutí jógovými pozicemi, jako je tomu například u vinyasa jógy a zároveň hledáte způsob jak postupně přenést svou jógovou praxi na domácí podložku bez nutnosti pouštět si videa, a zajógovat si jen sami se sebou, ráda bych vám představila soubor lekcí Meditace v Pohybu nebo tzv. Ladder Flow.

Ladder Flow je známá svým pozvolným začátkem a velice dynamickým zakončením praxe. Každou lekci začneme 3-5 pozicemi, ty zopakuje a přidáme další pozice a tak postupujeme několikrát, přičemž postupně vybudujeme asánovou „sestavu“ kterou na závěr proplujeme formou jeden pohyb jeden dech. 

Díky neustálému opakování a procházení jógové sestavy nejen prohlubujeme provedení jednotlivých pozic, ale zároveň si sestavu postupně zarýváme pod kůži / memorujeme a tak jí závěrem praxe můžeme bez přemýšlení protančit s plným soustředěním na propojení těla pohybu a dechu. Naučenou jógovou sestavu pak můžete kdykoliv praktikovat sami bez videa a mít tak dynamickou komplexní praxi na 10-20 min. Zároveň při pravidelné praxi jednotlivých lekcí zjistíte, že jsou pro vás sestavy i pozice najednou snažší a jejich náročnější varianty více na dosah.

Kurz Ladder Flow obsahuje 5 lekcí trvajích 45-50 min a každá má jiné zaměření. Jednotlivé sestavy jsem připravovala tak, aby byly hravé, pozice na sebe hezky a snadno navazovaly a vy z celé praxe tak mohli mít co nejlepší prožitek.


Co se naučíte?

Kurz obsahuje 5 sestav Ladder flow:

1. video: Pozdrav slunci B

Sestava vychází z pozdravu slunci B, zanechala jsem bázi této léčivé sekvence a okořenila jí o mnoho dalších pozic, které nás vedou k větší pozornosti, plynulosti a přítomnosti.

2. video: Rovnováha

Tato lekce je inspirovaná mou domácí praxí, která mému tělu dělá opravdu dobře. Připravte se na praxi plnou plynutí po podložce zakončenou 4 balančními pozicemi.

3. video: Rotace

Po rychlém prohřátí páteře se přesuneme k dynamické praxi plné rotací. Tělo a hlavně celou délku zad budeme ždímat v leže, v sedě i v balancích. Udržíme tak hybnou celou její délku, posílíme šikmé břišní svaly a zaktivujeme funkci orgánů v těle.

4. video: Záklony

Jedna z lekcí je věnovaná otevírání našich srdcí. Prodloužíme přední stranu trupu, následně celou její délku prodechneme, uvolníme všechny blokace v našem trupu a během toho posílíme zádové svaly.

5. video: Tělo jako celek

V poslední lekci nevynecháme jedinou část těla, budeme se předklánět, zaklánět, uklánět a rotovat. Vědomě, s laskavostí a s plnou pozorností k sobě, ke svému tělu a k dechu. Bude to výzva. 

K videím budete mít přístup 24 hodin denně a na dobu neurčitou. Můžete je tedy využívat dle vlastní potřeby každý den.