online kurz na téma

Orgánová sestava s Martinem Wagenknechtem

V orgánové sestavě se potkávají jógové ásany s čínským qigongem (čínské energetické cvičení). Jedná se o sestavu jednoduchých ásan, jež jsou využity k harmonizaci energetických drah v těle (meridiánů, známých z čínské medicíny).

Orgánová sestava má mnohé výhody. Začátečníci ocení její jednoduchost, ti pokročilejší a hloubavější zase to, že jednoduché pozice otevírají cestu hlubšímu prožitku a vnímání jemnějších úrovní našeho těla. Dalším kladem v dnešní rychlé době je fakt, že není nikterak dlouhá – dá se zacvičit za půl hodiny. Může tedy skvěle posloužit, pokud se rozhodnete k pravidelné domácí praxi. Pokud ji člověk cvičí sám bez výkladu, zvládne ji i za 20 minut. Nabídneme vám vše, co je potřeba, abyste se tuto sestavu naučili a byli schopni ji cvičit i bez pomoci videa.

Online kurz je vytvořen metodou „puzzle“, tedy kratší lekce (kolem 20-30 minut) zaměřené vždy na konkrétní aspekt praxe orgánové sestavy. Ty si můžete libovolně kombinovat – poskládat z nich celou lekci nebo se v případě nedostatku času věnovat jen tomu, co vás aktuálně zajímá. Dohromady se můžete těšit na sedm bloků, které vás provedou přes připravení těla ke cvičení, správné provedení pozic a jejich modifikací, vnímání energetických drah až k relaxaci, jež by měla efekt cvičení ještě zvýraznit.

Vedle toho pro usnadnění orientace v sestavě přidáváme i manuál ukazující jednotlivé pozice a také energetické dráhy, na které jsou zaměřeny. Kurz sestává celkem ze sedmi tématických videí, které se vzájemně doplňují. Můžete se těšit na: Modul: Rozcvička, Modul: Orgánová sestava a Modul: Relaxace.


Co se naučíte?

  • 1. díl: Rozcvička (delší): Delší příprava těla na praxi Orgánové sestavy.

  • 2. díl: Rozcvička (kratší): Kratší příprava těla na praxi Orgánové sestavy.

  • 3. díl: Orgánová sestava (A): Správné provedení jednotlivých pozic sestavy.

  • 4. díl: Orgánová sestava (B): Modifikace jednotlivých pozic sestavy

  • 5. díl: Orgánová sestava (C): Pozice sestavy se zaměřením na jejich energetické dráhy.

  • 6. díl: Orgánová sestava (D): Pozice sestavy se zaměřením na vnitřní orgány, s využitím vnitřního úsměvu.

  • 7. díl: Relaxace (A): Se zaměřením na vnitřní úsměv.

  • 8. díl: Relaxace (B): Relaxace zaměřená na jednotlivé orgány.

K videím budete mít přístup 24 hodin denně. Můžete je tedy využívat dle vlastní potřeby každý den.