online kurz na téma

Zdravé tělo - zdravá mysl s Terkou Velhratickou

Pojďme společně budovat vnitřní sílu a rozvíjet flexibilitu!

Sedmidenní kurz plný lekcí vinjása jógy a jedné jin jógové praxe má 7 lekcí, které potrvají od 20 – 40 minut. Každá lekce je věnována jedné oblasti těla: kyčle, ramena a hrudník, hamstringy, střed těla, lekce věnovaná Pozdravům slunci, jin jóga pro regeneraci a zklidnění, 40 minutová vinjása zaměřená na celé tělo. Terka vás provede lekcemi, během kterých se nebudete nudit, protáhnete se a uvolníte se.

Nauč se ve svém těle cítit lépe. Teď je ta správná příležitost.

Kurz  je tu pro vás, aby vám pomohl začít a s pravidelností  jste se k praxi mohli vracet. Dobře poslouží i pokud již na jógové stezce jste, ale činí vám problém si na vlastní praxi najít čas a nacítit, jaká praxe pro vás v danou chvíli je vhodná. Sestává celkem ze tří modulů (dechové techniky, asánová praxe, relaxační techniky) obsahující tématická videa, které se vzájemně doplňují.


Co se naučíte?

1. DEN – POZDRAVY SLUNCI A, B

V této lekci se zaměříme na esenci vinjása jógy – Pozdrav slunci A & B. Pozdrav slunci řadíme mezi očistné postupy, které zahřejí organismus, protáhnou tělo a posílí svaly. Sestava několika po sobě jdoucích pozic rozproudí energii v těle a vhodně připraví na praktikování dalších ásan. Díky pravidelnému praktikování Pozdravů slunci se budeme cítit plní energie, rozjasníme mysl a nalezneme vnitřní klid.

2. DEN – KYČLE

Kyčelní kloub je našim největším a nejvíce zatěžovaným kloubem v těle. Díky kyčlím se můžeme hýbat, chodit a sportovat. Mobilita kyčlí může být ovlivněná dlouhým sezením v práci nebo v autě, ale také stresem. Kyčle jsou centrem neprojevených emocí, které se ukládají právě tady. Zkrácené oblasti ovlivňují postavení kyčle a pánve vůči páteři a celkovému držení těla. Během této praxe se zaměříme na otevření a posílení svalů v oblasti kyčlí a uvolníme zadržené pocity v těle.

3. DEN – ZÁKLONY

Lekce zaměřená na otevírání celé přední části těla. Budeme se uklánět a rotovat, otevřeme hrudník a ramena, protáhneme přední stranu stehen.

4. DEN – JIN JÓGA

Jin jóga, která slouží jak k regeneraci, tak i celkovému zklidnění a relaxaci. Na okamžik se zastavíme, uvědomíme si svůj dech v jednotlivých pozicích a necháme zcela volně proudit svou energii. K praxi budeme potřebovat jógové pomůcky: bloky, bolster/ deku.

5. DEN – HAMSTRINGY

V dnešní době, kdy trávíme spoustu času sezením u počítače, nejsou hamstringy tolik zapojovány do běžného života a mají tendenci se zkracovat. Zkrácené hamstringy mohou způsobit bolesti zad, kolenou a kyčlí. Lekce je zaměřená na zahřátí a bezpečné protažení hamstringů.

6. DEN – BALANČNÍ POZICE A STŘED TĚLA

Rovnováha, stabilita a balanc. Jak na to? Zaměříme se na dech a přítomný okamžik. Budeme budovat vnitřní sílu. Pomocí balančních pozic zapojíme hluboký stabilizační svalový systém.

7. DEN – VYNIÁSA

V rámci 40 minutové lekce vinyasa jógy plné tvořivých ásan si zopakujete získané znalosti z předešlých lekcí. Tato praxe vás zahřeje a posílí na celém těle, i duši.

Oceňuji časovou neomezenost přístupu k videím. Kvalita videí byla rovněž bezchybná. Bylo fajn, že jsem se józe mohla věnovat dle svých časových potřeb a možností. Dále děkuji za příjemné vystupování lektorky i takto "distančně".
Eliška Cutychová

K videím budete mít přístup 24 hodin denně a na dobu neurčitou. Můžete je tedy využívat dle vlastní potřeby každý den.